Miért jó a saját karika?
A karikákat egy szénacél csőből géppel hajlítják, hegesztik és csiszolják, hogy tökéletes kör alakúak legyenek. Ezután ráhegesztik a felfüggesztési pontot vagy pontokat, majd porfestékkel vonják be, amit rá is égetnek (szinterezik). A cső vastagsága 2,6 cm, súlya kb 4 kg.
A saját karikádat felakaszthatod otthon, így bármikor tudsz gyakorolni, nem kell messze menni edzésre. Ha tanultál egy új elemet az edződdel, akkor azt bármikor gyakorolhatod, tökéletesítheted otthon is. Felakaszthatod tavasztól őszig a kertben, egy magasabb hintaállványra, vagy egy erős fára. Mivel nem nehéz a karikát vinni, így a közeli parkba vagy erdőbe is kiviheted, és - megfelelő biztonsági körülmények között - szinte bárhol fel tudod akasztani. Gyönyörű fényképeket lehet készíteni a szabadban, és a szabad levegőn még élvezetesebb az edzés!
Hova akaszd fel?

Ha fára szeretnéd feltenni, akkor olyan fát válassz, aminek van egy vastag oldal ága, elég magasan, és elég tér van alatta, hogy kényelmesen elférj. A fa nem lehet korhadt, vagy beteg, különben letörhet az ága. Az oldalágat érdemes egy hevederrel rögzíteni a fő törzshöz, így stabilizálhatod ezt az ágat, és - főleg ha tartósan terheled majd ezt az ágat - véded a fát is. A heveder és a fa közé tegyél egy szivacs vagy polifoam darabot, hogy ne sérüljön se a fa, se a hevedered. Olyan helyre illeszd a hevedert, hogy ne tudjon elcsúszni, pl. egy másik ág mellé, vagy ahol az ág vízszintes azon a részen.
Ha túl hosszú a hevedered, félbe hajtva is használhatod, viszont figyelj oda, hogy ne csavarodjon meg maga körül, mert így csökken a teherbírása.
Milyen magasra tedd?
Az ideális, ha kezdőknek a karika alja 1,6-1,8 méter magasan van. Ez kényelmes, de nem túl magas.
Több féle hosszúságú hevedert is szerezz be, hiszen van, amikor magasabbra, és van, hogy alacsonyabbra tudod akasztani a karikát. Használhatsz kötelet is a felfüggesztéshez, de légy biztos benne, hogy a csomó amivel megkötötted, jól tart, nem csúszik el, és nem bomlik ki.

Mire lesz még szükséged?

Karabinerből érdemes csavarosat választani, ez még véletlenül sem nyílhat ki magától. Ezekért az eszközökért érdemes megfizetni az árukat, hiszen csak egyszer kell őket megvenni, ha vigyázol rájuk, akkor sok évig ők is vigyáznak az életedre.
Használhatsz forgószemet is, ezzel a karika szépen fog pörögni ha lendületet adsz neki. Vigyázz, forgó karikán nehezebb precízen tornázni.
Ruha
Ehhez a sporthoz testhez simuló hosszú nadrág (cicanadrág) kell, mivel a térdhajlat érzékeny bőre erősen igénybe van véve, kidörzsölheti a karika. A harisnya nem jó megoldás, mert bizonyos forgásoknál begyűrődik a karika és a lábad közé.
Ajánlott ujjas pólót választani, mert egyes trükköknél a hónaljnál kell támaszkodni, és ezt is kidörzsölheti.

Légy óvatos!

Az edzői jelenlét - mint minden sportban - nagyon fontos, hiszen komoly sérüléseket lehet összeszedni nem megfelelő bemelegítéssel, egy rossz mozdulattal, vagy egy túl nehéz elem idő előtti megpróbálásával. Az edződ rád szabva építi fel az edzésedet, így optimális ütemben fejlődhetsz.
Soha ne kezdj neki egyedül egy még nem ismert trükk kipróbálásához, először mindig kérd az edződ segítségét, hiszen olyan apróságokra is felhívhatja a figyelmedet, ami megkönnyíti a trükk megcsinálását.
Ha bizonytalan vagy, vagy elfáradtál, inkább tarts szünetet!